Łazienkowe inspiracjeNiektórzy bardzo lubią się tym zajmować, dla innych to dość przykra konieczność. Kiedy dochodzimy do wniosku, ze przydałby się nam remont łazienki, różnie reagujemy na to postanowienie. Tak, czy inaczej, mało kto potrafi zupełnie z głowy wykonać odpowiednie zakupy w sklepie i wziąć się za pracę lub zlecić ją komuś. Większość z nas będzie jednak potrzebowała jakiegoś projektu, czy chociażby inspiracji w organizowaniu łazienkowej przestrzeni.


Łazienkowe inspiracje

Foto: www.projekt-lazienki.com


Szczególnie, jeżeli tej przestrzeni jest nie za wiele. Aranżacje małych łazienek to bardzo trudny temat i wielokrotnie mamy z nim problem. Ale spokojnie, wszystko da się zrobić. Pierwsza rzecz, z jakiej możemy skorzystać, to specjalne programy do projektowania. Wstawiamy niezbędne dane, układamy bryłę łazienki, zaznaczamy, gdzie są drzwi, czy jakieś inne luki i tworzymy. Kafelki, kabina prysznicowa, umywalka, pralka, szafka, lustro. Wszystko możemy wstawić, poukładać, wymierzyć i zobaczyć, jak to będzie wyglądało. Takie gotowe projekty łazienki (link) nie tylko pomogą nam w decyzji i zakupach, ale też mogą okazać się przydatne dla osoby, która remont będzie wykonywała. Jest jednak mała wada tej metody. Nadaje się ona raczej dla osób o twórczej duszy, które będą umiały ułożyć taką aranżację od podstaw. Wszyscy ci, którzy na takie rozwiązania wolą się nie porywać, muszą szukać gotowych pomysłów. Bardzo dobrym ich źródłem są sklepy remontowo-budowlane. Co prawda, jeżeli skorzystamy z projektów przez nie stworzonych w zasadzie nie mamy już za bardzo możliwości poszukania korzystniejszych ofert, ale ma to także swoje plusy. Kiedy spodoba nam się propozycja łazienki ustawiona w sklepie lub zaprezentowana w katalogu, wystarczy wybrać użyte do jej stworzenia elementy, kupić i po sprawie. Nie musimy dopasowywać i wyobrażać sobie. Podobnie zresztą możemy zrobić korzystając z pomocy Internetu. Znajdujemy ciekawe zdjęcia aranżacji łazienek, możemy je sobie nawet wydrukować i jeżeli coś nam się wybitnie podoba, to razem ze zdjęciem udajemy się do sklepów w poszukiwaniu niezbędnych produktów. Ciekawe projekty znajdziemy też na stronach internetowych producentów materiałów wykończeniowych oraz łazienkowych akcesoriów.
2 Odpowiedzi do “Łazienkowe inspiracje”

  1. zniemiec
    2012-11-11

    Jak robię remont, to inspiruję się zawsze zdjęciami w gazetach, magazynach, katalogach. Dzięki temu mam zawsze łazienkę ładnie i oryginalnie urządzoną.


  2. bambo
    2012-11-13

    Ja lubię bardzo oglądać łazienkowe inspiracje. Motywują mnie one zawsze do zrobienia remontu. Marzę o tym, by mieć taką piękną łazienkę, jak oglądam zdjęcia w katalogach.


Dodaj komentarzPrzegląd najlepszych elementów wyposażenia łazienek dostępnych w polskich sklepach